Koulutus: Myyntilaskutus, myyntitilauksen tallennus
09.00

Koulutukset, Avoin
Koulutus toteutetaan alkuperäisen suunnitelman mukaisesti! Myyntilaskutus -koulutus sisältää seuraavat osa-alueet: myyntitilaus- ja laskutusprosessin (laskutusaineiston hyväksyminen ja muodostaminen, laskun lähettäminen ja arkistointi) ymmärtäminen, myyntitilauksen ja hyvityspyynnön luonti Kieku-järjestelmään, myyntitilauksen luonti kopioimalla ja poisto sekä laskutuksen hyväksyminen.
Aika: 02.11.2017 skype klo 9-11 ja video klo 13-15
Toteutustapa: Koulutus toteutetaan skype-yhteydellä sekä videoyhteyden kautta (eri kellonaika). Molemmat ovat samansisältöisiä tilaisuuksia.
Tavoite: Koulutuksen tavoitteena on ymmärtää myyntilaskutus-prosessi kokonaisuutena sekä osata laatia myyntitilaus Kieku-järjestelmään. Lisäksi koulutuksen tavoite on, että koulutukseen osallistujilla on valmius selata myyntitilauksia ja –laskuja.
Sisältö: Myyntilaskutus -koulutus sisältää seuraavat osa-alueet: myyntitilaus- ja laskutusprosessin (laskutusaineiston hyväksyminen ja muodostaminen, laskun lähettäminen ja arkistointi) ymmärtäminen, myyntitilauksen ja hyvityspyynnön luonti Kieku-järjestelmään, myyntitilauksen luonti kopioimalla ja poisto sekä laskutuksen hyväksyminen.
Ilmoittautuminen: Ilmoittaudu skype-koulutukseen täältä ja video-koulutukseen täältä 25.10.2017 mennessä. Ilmoittautuneille lähetetään koulutuksen tarkemmat osallistumistiedot n. viikkoa ennen koulutusta. Skypellä toteutettuun koulutukseen mahtuu 250 henkilöä (mikäli virastosta on useampi osallistuja ja on mahdollisuus hyödyntää samaa skype-yhteyttä, riittää, että vain yksi ilmoittautuu).
Koulutus on osallistujille maksuton.