Toimipaikat

Valtion talous- ja henkilöstöhallinnon palvelukeskus

Joensuun toimipaikka
PL 49 (Kauppakatu 40
80101 Joensuu

Suomen kasarmin toimipaikka
PL 109 (Suomen kasarmi 10)
13101 Hämeenlinna

Linnankasarmin toimipaikka
PL 850
(Vanhankaupunginkatu 18)
13101 Hämeenlinna

Mikkelin toimipaikka
PL 52 (Jääkärinkatu 10
50101 Mikkeli

Porin toimipaikka
PL 37 (Valtakatu 12)
28101 Pori

Laskutusosoite

Palkeet vastaanottaa ostolaskunsa verkkolaskuina:
OVT-tunnus: 003722726128 
OpusCapita Group Oy:n 
välittäjätunnus: 003710948874 
Palkeiden y-tunnus: 2272612-8 Verkkolaskuoperaattori: OpusCapita Group Oy

Toimittajakirje 
(koskee vain Palkeiden omia toimittajia)

Palkeiden asiakasvirastojen 
verkkolaskutusosoitteet löydät täältä: 

Tieken verkkolaskutusosoitteisto

Puheluiden hinnat: 
puheluista peritään soittajan oman operaattorin sopimuksen mukainen paikallisverkko- tai matkapuhelinmaksu.

Yhteystiedot

 

Vaihde: 02955 62000
Faksi: 02955 62051 
Palvelukeskuksen kirjaamo: kirjaamo(at)palkeet.fi  
Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi(at)palkeet.fi

Jos sinulla on kysymyksiä yksittäisiin palvelutapahtumiin liittyen, saat nopeimmin vastauksen, kun otat yhteyttä normaalien palvelukanaviemme kautta. Katso lisää kohdasta Asioi.

Alla yhteystiedot aakkosjärjestyksessä. Voit hakea yläosan Haku-kohdassa henkilöitä esim. nimen perusteella tai Kaikki yksiköt -kohdassa yksikön perusteella.


Ahola Hannele

Henkilöstöpäällikkö

02955 62003

hannele.ahola@palkeet.fi

Beversdorf Jaana

Viestintäpäällikkö

02955 62006

jaana.beversdorf@palkeet.fi

Eerikäinen Mari

Projektipäällikkö, rekrytointipalvelu

02955 62473

mari.eerikainen@palkeet.fi

Herttuainen Sari

Prosessipäällikkö, asiakaspalvelu, tapahtumahallinta

02955 62084

sari.herttuainen@palkeet.fi

Holappa Tuula

Asiakkuusjohtaja

02955 62330

tuula.holappa@palkeet.fi

Jaakkola Pia

Palvelupäällikkö, läntinen palveluyksikkö

02955 62277

pia.jaakkola@palkeet.fi

Kallio Timo

Hallintojohtaja

02955 62002

timo.kallio@palkeet.fi

Karhusaari-Pusa Birgitt

Talouspäällikkö

02955 62500

birgitt.karhusaari-pusa@palkeet.fi

Kauppinen Kirsi-Marja

Kehityspäällikkö, kehittämisen koordinointi

02955 62019

kirsi-marja.kauppinen@palkeet.fi

Kelho Anna

Viestintäsuunnittelija

02955 64391

anna.kelho@palkeet.fi

Kokko Anna

Tuotantopäällikkö

050 3428923

anna.kokko@palkeet.fi

Kokkonen Piia

Viestintäsuunnittelija

02955 62031

piia.kokkonen@palkeet.fi

Koljonen Juha

ICT-johtaja

02955 62030

juha.koljonen@palkeet.fi

Korpela Minna

Prosessipäällikkö, suunnitelmista tuloksiin/kirjauksesta tilinpäätökseen

02955 62603

minna.korpela@palkeet.fi

Lappalainen Helena

Kehitysjohtaja

02955 62015

helena.lappalainen@palkeet.fi

Lehto Pia

Prosessipäällikkö, hankinnasta maksuun/tilauksesta perintään

02955 62668

pia.lehto@palkeet.fi

Lindroos Merja

Asiakasviestintäpäällikkö

02955 64354

merja.lindroos@palkeet.fi

Mantila Mikael

Palvelujohtaja, läntinen palveluyksikkö

02955 62675

mikael.mantila@palkeet.fi

Metsä-Simola Markus

Palvelupäällikkö, ratkaisukehitys

050 3861356

markus.metsa-simola@palkeet.fi

Mäenpää Taina

Prosessipäällikkö, palkanlaskenta ja siihen liittyvät henkilöstöpalvelut

02955 64398

taina.maenpaa@palkeet.fi

Mäkelä Terhikki

Asiakkuuspäällikkö (Asiakkuudet: EK, TPK, VTV ja UPI)

02955 62270

terhikki.makela@palkeet.fi

Mäkynen Petri

Asiakkuuspäällikkö (Asiakkuudet: OKM, PLM ja UM)

02955 62194

petri.makynen@palkeet.fi

Nikoskelainen Lari

Prosessipäällikkö, arkkitehtuuri, ICT-hankinnat ja -sidosryhmäyhteistyö

050 3725502

lari.nikoskelainen@palkeet.fi

Nikula Sami

Prosessipäällikkö, tietoturva, ICT-jatkuvuus ja käyttövaltuushallinta

02955 62565

sami.nikula@palkeet.fi

Partinen Marko

Järjestelmäpäällikkö

02955 62503

marko.partinen@palkeet.fi

Pasanen Tarja

Asiakkuuspäällikkö (Asiakkuudet; LVM, MMM ja OM)

02955 62273

tarja.pasanen@palkeet.fi

Pekkarinen Harri

Asiakkuuspäällikkö (Asiakkuudet: STM, TEM, VNK ja YM)

02955 62004

harri.pekkarinen@palkeet.fi

Pöyhiä Pirjo

Toimitusjohtaja

02955 62001

pirjo.poyhia@palkeet.fi

Ronkainen Heli

Asiakkuuspäällikkö (Asiakkuudet: SM, VM )

02955 62102

heli.ronkainen@palkeet.fi

Rättyä Marjo

Järjestelmäpäällikkö

02955 64335

marjo.rattya@palkeet.fi

Röppänen Soile

Kehityspäällikkö, HRD

02955 62070

soile.roppanen@palkeet.fi

Siikonen Kati

Prosessipäällikkö, matkustus

02955 62192

kati.siikonen@palkeet.fi

Siitonen Marko

Palvelupäällikkö, itäinen palveluyksikkö

02955 62137

marko.siitonen@palkeet.fi

Tiimonen Jaana

Kehityspäällikkö, asiakas- ja sidosryhmäyhteistyö

02955 62011

jaana.tiimonen@palkeet.fi

Vihinen Tuija

Hallintopalvelupäällikkö

02955 32170

tuija.vihinen@palkeet.fi

Watia Tuomas

Palvelujohtaja, itäinen palveluyksikkö

02955 62737

tuomas.watia@palkeet.fi